Odkryj tradycyjne imiona słowiańskie

Wydawnictwo

Szanowni Państwo, w ramach naszej działalności popularyzującej tematykę imion słowiańskich oraz szerzej słowiańszczyzny, mamy przyjemność poinformować o rozpoczęciu nowego projektu. Jest nim uruchomienie Wydawnictwa Imiona słowiańskie. Pod tym szyldem publikować będziemy wydawnictwa związane z szeroko rozumianą tematyką słowiańską.

W pierwszej kolejności pragniemy zaprezentować Wam komiks autorstwa Krzysztofa „Lipy” Lipińskiego pt. „Słowiańskie heheszki”. Komiks miał swą premierę 3.08.2023 podczas tegorocznego Festiwalu Słowian i wikingów w Wolinie. W całości prezentuje żartobliwe shorty komiksowe nawiązujące do naszej historii, jak też wolińskiego festiwalu czy rekonstrukcji historycznej. „Słowiańskie heheszki” możecie kupić na stronie www.slowianskisklep.com.pl – zapraszamy.

Kolejną publikacją, jaką wkrótce oddamy w Wasze ręce, jest książka Bartłomieja Dejnegi „Prawieści. Mity Słowian”. W swej pracy Autor analizując materiały źródłowe i naukowe z terenu całej Słowiańszczyzny, jak też posługując się komparatystyką, opisał różne wątki mitologiczne wciąż żywe w folklorze. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z tym opracowaniem.

Share