Odkryj tradycyjne imiona słowiańskie

Wydawnictwo

Szanowni Państwo, w ramach naszej działalności popularyzującej tematykę imion słowiańskich oraz szerzej słowiańszczyzny, mamy przyjemność poinformować o rozpoczęciu nowego projektu. Jest nim uruchomienie Wydawnictwa Imiona słowiańskie. Pod tym szyldem publikować będziemy wydawnictwa związane z szeroko rozumianą tematyką słowiańską: książki, komiksy, kalendarze.

W pierwszej kolejności pragniemy zaprezentować Wam komiks autorstwa Krzysztofa „Lipy” Lipińskiego pt. „Słowiańskie heheszki”.

Słowiańskie heheszki komiks

Komiks miał swą premierę 3.08.2023 podczas tegorocznego Festiwalu Słowian i wikingów w Wolinie. W całości prezentuje żartobliwe shorty komiksowe nawiązujące do naszej historii, jak też wolińskiego festiwalu czy rekonstrukcji historycznej. „Słowiańskie heheszki” możecie kupić na stronie www.slowianskisklep.com.pl – zapraszamy.

Kolejną przygotowaną przez nas publikacją jest książka Bartłomieja Dejnegi „Prawieści. Mity Słowian”.

Prawieści Mity Słowian

W swej pracy Autor analizując materiały źródłowe i naukowe z terenu całej Słowiańszczyzny, jak też posługując się komparatystyką, opisał różne wątki mitologiczne wciąż żywe w folklorze. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z tym opracowaniem.

Przygotowując się na nadchodzący rok 2024, pragniemy Państwu również zaprezentować Kalendarz Słowiański 2024 pt. „Macierzyństwo”.

Kalendarz Słowiański 2024 "Macierzyństwo"

Skierowany jest on do miłośników rodzimej wiary i kultury. Publikacja zawiera 13 ilustracji wzbogaconych pobudzającymi wyobraźnię opisami, opartymi o rzetelne źródła i ich opracowania. Temat przewodni edycji na 2024 rok stanowi Macierzyństwo. Na poszczególnych kartach przybliżamy tradycyjne słowiańskie konteksty relacji matki i dziecka – od ciąży, poprzez poród i wychowanie pociechy, po oddanie jej społeczności we właściwym rytuale przejścia.

Share