Odkryj tradycyjne imiona słowiańskie

O imionach

Imię jest najistotniejszym wyróżnikiem każdego człowieka. Pozwala nawiązać komunikację, opisać daną osobę czy też samemu się przedstawić. Zawiera w sobie też swoiste przesłanie, często życzenie mające być dobrą wróżbą na całe życie. Stąd często rodzice wybierają dla swojego dziecka imię, które będzie mu pomagać w życiu. Często jest to kwestia gustu, innym razem tradycji – nadawanie imienia po dziadkach lub innych członkach rodziny.

W tym wszystkim ciekawość budzi chęć odnalezienia, zebrania i uporządkowania imion słowiańskich, zarówno tych tradycyjnie polskich, jak i mniej znanych, czy też wykraczających poza ramy geograficzne naszego kraju, ujmując Słowiańszczyznę w szerokim jej ujęciu historycznym, etnicznym czy kulturowym. Mam nadzieję, iż zamierzenie to uda się zrealizować w ramach niniejszego projektu, dostarczając szerokiemu gronu odbiorców użytecznych informacji.

Imiona prezentujemy w układzie alfabetycznym z podziałem na męskie i żeńskie imiona słowiańskie. W przygotowaniu jest również przedstawienie imion z podziałem według dat. Dzięki kalendarzowi imion słowiańskich łatwiej będzie odszukać dni, w jakich swoje imieniny świętują poszczególni solenizanci.

Na bieżąco wzbogacamy treści na stronie poprzez publikacje na naszym blogu. Również do dyspozycji naszych Czytelników pozostaje profil Imiona słowiańskie na Facebooku oraz Instagramie. Zapraszamy do częstych odwiedzin i interesującej lektury.

Share