Odkryj tradycyjne imiona słowiańskie

Krzysztof “Lipa” Lipiński „Słowiańskie heheszki” – komiks

Drodzy Słowianie, chrześcijanie i poganie,

Z przyjemnością oddaję w Wasze ręce zbiór shortów rysunkowych na temat naszej zamierzchłej przeszłości. Shortów utrzymanych w żartobliwie-ironicznym tonie, gdzie spotkacie bohaterów legend (Piast, Popiel, Wanda), bogów (Perun, Mokosz, Weles, Trygław), grafiki na temat Wielkiej Lechii oraz kilka luźnych rysunków.

Mam nadzieję, że moje humorystyczne prace zachęcą Was do zapoznania się z ciekawą i porywającą historią Słowian.

Miłej lektury (z przymrużeniem oka oczywiście).

Sława nam, Słowianie.
K.L.

Słowiańskie heheszki komiks

“O naszej legendarnej, słowiańskiej historii przedpolskiej można na różne sposoby. Słowiańskie heheszki to na pewno sposób oryginalny. Krótko, zwięźle, inspirująco, trochę rubasznie i na pewno dla dorosłych. Ale przecież historia niekoniecznie musi być tylko dla dzieci.”

Michał Bogacki – doktor historii, dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

“Sławianie, my lubim sielanki… i niewybredny humor. To dzięki niemu najłatwiej rozprawić się z narosłymi przez wieki kompleksami. Lekka, komiksowa kreska jak najbardziej sprawdza się w tej roli i stanowi świetną przeciwwagę dla pełnych patosu mrzonek o wielkiej Lechii. Słowiańszczyzna w końcu wraca do popkultury… i to z przytupem.”

Maciej Kisiel – ilustrator, twórca serii komiksowej Wiesław. Baśnie słowiańskie

“To musiało się tak skończyć! Po paru dekadach tworzenia do szuflady oraz wpuszczania ludziom tuszu pod skórę (tatuaże) Krzysztof Lipiński, znany w wielu kręgach jako Lipa, wydaje swój pierwszy komiksowy album.

„Słowiańskie heheszki” to niezwykły mariaż rysunku z wczesnym średniowieczem. To także świetnie skomponowana satyra z dbałością o historyczne szczegóły. Kreska Lipy oraz jego cięty humor rozbawi niejednego odbiorcę tej publikacji.

Serdecznie ją wszystkim polecam!”

Łukasz Narolski – producent i wydawca audiobooków, słuchowisk oraz podcastów

Data wydania: 2023
Data premiery: 03.08.2023
Język: polski
Liczba stron: 44
Format: A4
Okładka: miękka
ISBN: 978-83-966810-1-0
Wydawca: Imiona słowiańskie

Share